Enjoy Tavuklu 15 kg Yetişkin Kuru Kedi Maması İncelemesi

Uzun süredir çevremde Enjoy kedi maması markasını duyuyordum ve sonunda inceleyip, yorumlamaya karar verdim. Tavuk parçaları ile zenginleştirilmiş bu mama, rakiplerine göre fiyat olarak da oldukça uygun. Evimizde yaşaması ile aileden birisi olan can dostumuz için her şeyin en iyisini ararken, Miço beyimizin mamasının bitmiş olmasını fırsat bilerek yapmış olduğum bu alışveriş beni ne kadar memnun etti bir bakalım.

Enjoy Kedi Maması Kaliteli Mi?

Kediler hassas sindirim sistemine sahip. Bu yüzden beslenmelerinde dikkat etmemiz gereken bazı kritik noktalar var. Hassas yapıları nedeniyle her besini kolaylıkla tüketemeyen bu dostlar, özel bir beslenmeyi diyetlerine almalılar. Biz Enjoy kedi maması tüketmeye başladıktan sonra tüy dökülmesi sorunları ile biraz daha az karşılaşmaya başladık işi gerçeği.

Dönemsel olarak dökülen tüylerin ve çeşitli nedenlere bağlanan tüy dökülmelerinin haricinde, evde rahatsız edici bir tüy sorunu kalmadı diyebilirim. Tüy dökme sorunu belli bir miktardan sonra birlikte yaşanılan alanlarda sorun olabiliyor. Lider Pet Food firmasının ürettiği Enjoy kedi maması tüy dökme sorunlarımızın önüne geçerken, bu kadar kısa sürelerde bunu yaşamak ev ahalisini de oldukça mutlu etti.

Enjoy Yetişkin Kuru Kedi Maması İçeriği

Zaman zaman iştahsız olan kediler, bu problemli dönemlerinde en çok sevdikleri mamaları bile istemeyebiliyorlar. Daha önce Miço beyimizde yaşamış olduğumuz mevsim geçişlerindeki iştahsızlık durumu bu mama ile artık neredeyse hemen hemen hiç kalmadı. Bu dönem için konuşmam gerekirse, beslenmesi tam ve eksiksiz bir biçimde yolunda gidiyor.

Mama değişimlerinde yaşanılan mamayı reddetme ve kusma davranışlarının hiçbiri Enjoy marka kedi maması ile yaşanmadı. Kediler için özenle yapıldığını bu yönüyle de ortaya koyan mama, kedilerin günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak her şeyi formülüne eklemiş.

Zengin İçerikli ve Besleyici

Evinde kedisi olanlar bilirler ki, kediler insanların en iyi arkadaşları ve en sadık dostları haline geliyor. Kediler için yapılan harcamalar asla ve asla göze batmamalı. Onlar için yapılan her harcama severek yapılıyor en nihayetinde 🙂 Dikkate almamız gereken en kritik detay, can dostumuzun sağlıklı büyümesi adına yeterli miktarlarda gerekli olan vitamin ve mineralleri alması.

Mama paketini elime aldığımda ilk incelediğim mamanın içerisinde bulunan ve kedimizin ihtiyaçlarına karşılık gelecek olan pek çok vitamin ve mineralin bu paket içerisine sığdırılmış olması oldu. İçerik çeşitliliği gayet özenli görünen bu mama ile kedinizin beslenme alışkanlıklarına bir yenilik getirebilirsiniz bence.

Bu arada diğer yetişkini kuru kedi mamalarını incelediğim “En İyi Yetişkin Kedi Mamaları” sayfasını da incelemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz