Hakkımda

Herkese merhaba! Ben Mutlu 🙂

İflah olmaz bir kedi fanatiği olarak, uzun süredir planladığım Eniyikedimamasi.Com projesini nihayet hayata geçirebildim.

Peki kim bu siteyi oluşturan kedi hastası?

80’ler jenerasyonuna dahil olmamın ardından, pek te keyifli olmayan bir öğrenim hayatı geçirdim açıkçası. Kendimi okul dönemi dışına atabilmemin hemen akabinde medya sektöründe yerimi, Grafik ve Animasyon Tasarımcısı sıfatıyla aldım. Çok eğlenebileceğim bir sektör seçtiğimi düşünüyorum. Şu anda da Sanat Direktörü pozisyonundayım.

Oyun siteleri, forumlar, portfolyo siteleri, haber siteleri..vs gibi bir çok web sitesi de yönetiyorum, devrettiğim ve vazgeçtiğim de bir o kadar vardır. Fakat çok sevdiğim kedilerle ilgili projeye başlamak nedense aklıma gelmemişti. Hep bir sebep için, başkalarına projeler hazırladım. Bu blog sayfası, internet ortamında tamamen kendim için özenerek hazırladığım ilk ve tek proje. O açıdan benim için önemi farklı oldu.

Tamam da neden Eniyikedimamasi.Com?

Kendimi bildim bileli kedi hastasıyım 🙂 Sokakta kedi görsem dokunmadan (her ne kadar aldığım pati hasarları oluyor olsa da) kesinlikle duramam. İmkanım olduğu sürece evime alır, bakımını yapar, ihtiyaç varsa veterinere yetiştirir ve (her ne kadar komşular çileden çıksa da) keyifle yaşayabileceği arka bahçeye salarım. Evimde mutlaka bir de sabit kedi olur bunların üzerine. Fakat evde sabit yaşayan birden fazla kedi konseptini pek sevmiyorum. Tek olsun, ama yaşam kalitesi yüksek olsun kafasındayım. Kedi sayısı arttıkça, her biri için göstereceğiniz özen seviyesi de o kadar bölünüyor malesef. Bu da an itibariyle Miço bey; (kendisine bazen sitedeki bazı yazılarda da rastlayabilirsiniz)

Sitedeki bir çok yazıda da yazdığım gibi, evimizdeki canlıların sağlıklı yaşamlarının bir numaralı şartı boğazlarından geçecek olan besin maddesinin kalitesi. Buna inanan meraklı bir hayvansever olarak, sektörde sürekli araştırma yaparım. Mama, aksesuarlar, ekipmanlar, çeşitli besin türleri..vs her zaman ilgi alanımda oluyor. Bu projeye başlamamın arkasındaki temel neden de bu. Araştırmalarımı sizlerle de paylaşmak.

Zaman yarattıkça, yazılarımı ve incelemelerimi günlük düzende yazmayı planlıyorum. Fakat çalışan biri olduğumdan dolayı arada aksamalar olabilir tabii ki.

Bir çok markayı detaylı karşılaştırdığım listeleri, özenle yaptığım kedi maması incelemelerini, kedi maması sektöründen sizlere ulaştırdığım haberleri veya kedilerin gizemli dünyalarını biraz olsun aralamak için yaptığım araştırmaları okumayı seçtiğiniz için çok teşekkürler!

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂