Pawpaw Kedi Maması Yorum

Pawpaw kedi mamaları, kedileriniz için tercih edebileceğiniz mamalar arasında. Piyasada yavru, yetişkin ve kısırlaştırılmış olan kediler için Pawpaw marka mamalar rahatlıkla bulunabiliyor. Ben de kediniz için mama tercihinizi kolaylaştırmak adına, markaya ait mama çeşitlerini inceledim. Ayrıca Pawpaw kedi maması yorum paylaşımı da yaparak, mamaları kullanan kişilerin görüşlerinin sizlere fikir vermesini amaçladım. Bu sayede mama alışverişlerinizde karar aşamasında tercihlerinizi doğru yönlendirebilirsiniz.

Pawpaw Kedi Maması

İncelemeye aldığım Pawpaw kedi maması yerli üretim mamalardan. Mamanın üreticisi 2017 yılından beri faaliyet gösteren Hermos Pet Food firması. Her müşteri kitlesi için kedi maması üretmeyi amaçlayan firma, ekonomik mama tercih edenleri düşünerek Pawpaw markasını yaratmış. Günümüzde yurt içinde yaptığı distribütörlüğe ek olarak, tam 20 üzerinde ülkeye de markanın ihracatını gerçekleştiriyor.

Pawpaw Yavru Kedi Maması

Pawpaw yavru kedi maması, isminden de anlayacağınız gibi yavru kediniz için seçmeniz gereken kedi maması. Bu mamanın en önemli özelliği tavuklu olarak üretilmiş olması. Ekonomik mama arıyorsanız tercih edebileceğiniz bu ürün, lezzeti ile dikkat çekiyor. Ayrıca mama hakkında verilen bilgilerde, 5 kilo üzerindeki kedileriniz için de kullanabileceğiniz yer alıyor. Yavru kedilere özel olarak tasarlanan bu mama, kedilerin sindirim sistemini zorlamayacak içerikleri barındırıyor.

Pawpaw Yavru Kedi Maması Analizi

Pawpaw tavuklu yavru kedi mamasının analizinin, sizlere mamayı tercih etme aşamasında mutlaka fikir vereceğini düşünüyorum. Bu nedenle mama üzerinde detaylı bir inceleme yaptım. İşte size yarar sağlayacağını düşündüğüm o analiz ve detaylar;

 • Mama içeriğinde ağırlık %30 oranında protein ile %16 yağ olarak belirlenmiş.
 • Protein ve yağ dışında kalan içerik ise %8 nem ve %2 kalsiyum başta olmak üzere vitamin ve minareler ile tamamlanmış.
 • Mamada bulunan vitaminler A, D, E ve C olarak belirtiliyor. Ayrıca mamada Fosfor, Sodyum, Omega 3 ve Omega 6 minerallerine de yer verilmiş. Bu vitamin ve minerallerin etkisiyle metabolizması güçlü bir kedinin yetiştirilebileceği görülüyor.
 • Ham kül ve selülozun da yer aldığı kedi maması içerisinde bulunan Taurin oranı 1.200 mg olarak görülüyor. Böylelikle mamanın kediler tarafından kolay şekilde sindirilebileceği anlaşılıyor. Ayrıca Kediler Ve Taurin yazımı da inceleyerek, konu hakkında daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
 • Tavuklu olarak üretilmiş olan mama içerisinde tavuk dışında pirinç, mısır, balık, buğday ve yağ gibi besinler de bulunuyor.
 • Mama 500 gr, 1 kg, 1,5 kg, 7 kg ve 15 kg paketler halinde satın alınabiliyor.
 • Yavru kedi sahibiyseniz, tavuklu içeriğe sahip Pawpaw yavru kedi mamasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Pawpaw Yavru Kedi Maması Fiyatları Ve Kullanım Ömrü

Pawpaw yavru kedi mamasının kullanım ömrü ve fiyat konusunun merak edileceğinin farkındayım. Bu nedenle mamaya dair fiyat ve kullanım ömrü araştırması da yaptım. Online olarak satın alınabilen mamaların fiyatları paket miktarlarına bağlı olarak değişiyor.

1 kg mamanın fiyatı an itibariyle 50-75 TL aralığındayken, 7 kg mamanın fiyatı ise 300-400 TL aralığında görülüyor. 15 kg yavru kedi maması ise 450-550 TL arasında değişiyor. Fiyatlar satış sitelerindeki kampanyalar ve satış prensiplerine bağlı olarak değişiyor.

Fiyatları bu şekilde değişiklik gösteren Pawpaw yavru kedi mamasının kullanım ömrü ise 2 yıla kadar uzuyor. Ancak mamanın uzun ömürlü olması için, paketinin açıldıktan sonra serin ve güneş görmeyeceği yerde saklanması gerekiyor.

Pawpaw Yetişkin Kedi Maması

Pawpaw yetişkin kedilerin beslenmesini de dikkate almış. Bu nedenle de yetişkin kedilerin fiziki yapılarına uygun özelliklerde olan kuzulu pirinçli, gurme, tavuklu ve balıklı mamaları üretmiş. 4 farklı çeşitte olan mamaları kedinizin damak tadını dikkate alarak tercih etmeniz mümkün.

Yetişkin kediler için üretilmiş 4 farklı çeşitte de proteine ağırlık verilmiş. Kedinizin kaslarının güçlü olmasını ve vücut direncinin ilerleyen yaşlarında da yüksek olmasını istiyorsanız, bu mama türünden tercih etmelisiniz.

Pawpaw Yetişkin Kedi Maması Analizi

Yetişkin kedinler için üretilen mama çeşitlerinin içerik detayları ise şu şekilde;

Pawpaw balıklı yetişkin kedi maması: Balıklı yetişkin kedi mamasında balık protein, balık yağı, buğday, pirinç ve bira mayası bulunuyor. Protein %26, yağ %14, ham kül %9, ham selüloz %3, nem %8, kalsiyum %2 ve fosfor %1 oranında mama içerisinde yer alıyor. Böylelikle kedinizin kemik yapısı, sindirim sistemi ve genel vücut sağlığını korumanız mümkün oluyor. Mama içeriğinde bulunan Omega 3 ve Omega 6 sayesinde kedinizin tüy ve deri sağlığını da korumanız mümkün. Ayrıca mama içerisinde bulunan A, E, C ve D vitaminleri kedinin sağlığı için gerekli vitamin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı oluyor.

Pawpaw gurme yetişkin kedi maması: Seçici kediler için uygun olan gurme yetişkin kedi maması tavuk eti, kuzu eti, tavuk yağı, buğday ve balık unu içerikli olarak üretilmiş. Mamanın protein oranı %26 ve yağ oranı %14 olarak tercih edilmiş. Bunların dışında mama içerisinde taurin, fosfor, sodyum, omega 3, omega 6, A, D, E ve C vitaminleri var.

Ham selüloz ve ham külünde yer aldığı mama aracılığı ile, yetişkin kedinizin güçlü kaslara sahip olmasını güvence altına alabiliyorsunuz. Kalsiyum sayesinde kemikler korunurken, taurin sayesinde sindirimin düzenli gerçekleşmesi ve omega 3-omega 6 sayesinde de deri ve tüy sağlığı sağlanıyor.

Pawpaw tavuklu yetişkin kedi maması: Bu mamada protein oranı %26 yağ oranı %14 olarak tercih edilmiş görülüyor. Protein oranı yüksek olduğu için kedinizin kas sorunu yaşamasını mamayla engellemeniz mümkün oluyor. Bunun dışında ham kül %9, ham selüloz %6, kalsiyum %2 ve fosfor %1 oranında bulunuyor. Mama içeriğinde bulunan kalsiyum sayesinde kedinizin kemiklerini korurken, fosfor kedinizin vücudunun enerjik olmasına yardımcı olur. Yetişkin kedilerde sindirim sorunu yaygın görüldüğünden dolayı, mama içerisinde yer alan 1000 mg taurin sayesinde sindirim sorunu yaşamasının da önüne geçiliyor.

Pawpaw kuzulu pirinçli kedi maması: Yetişkin kedileriniz için üretilmiş bir diğer Pawpaw mama çeşidi ise kuzulu ve pirinçli olarak isimlendirilmiş. Bu mama içerisinde bulunan protein ve yağ oranı da diğer iki mamada olduğu gibi %26 protein ve %14 yağ şeklinde. Kuzu eti proteini ve pirinç dışında buğday, mısır ve bira mayası gibi ürünler mama içerisinde yer almakta.

3 mamada da olduğu gibi taurin, fosfor, kalsiyum, ham kül, sodyum, ham selüloz ve Omega yağları bu mama içeriğinde de mevcut. Böylelikle kedinizin kemik, tüy, kas ve sindirim sağlığını korumanız amaçlanmış.

Pawpaw Yetişkin Kedi Maması Fiyatları Ve Kullanım Ömrü

Yetişkin kedileriniz için satın alabileceğiniz Pawpaw yetişkin balıklı, kuzulu pirinçli, gurme ve tavuklu mamaların fiyat aralığı 50-500 TL arasındadır. Fiyatlar, mamaların 500 gr’dan 15 kg’a kadar orantılı şekilde artış göstermekte. Ayrıca popüler satış sitelerinde yapılan kampanyalar kediniz için ekonomik mama alışverişi yapmanıza da yardımcı olduğundan dolayı, yakından takip etmeyi unutmayın. Bunun için yapmanız gereken belirli indirim sitelerini takip etmek. Ayrıca satın aldığınız mamanın ücretini taksitli olarak da ödemeniz gayet mümkün. Özellikle yüksek kilodaki mamalarda taksitle alımlar gerçek anlamda ekonomik oluyor diyebilirim.

Yetişkin kedi mamalarının kullanım ömrü ise paket açılmışsa (çok iyi muhafaza edilmek şartıyla) 6 ay-1 yıl aralığında değişiyor. Ancak iyi muhafaza edilmediği durumlarda mamanın bozulacağını ve kedinizin hassas midesi için problem unsuru haline geleceğini bilmeniz gerekiyor.

Pawpaw Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kediler de Pawpaw markasının gündeminde bulunuyor. Bu nedenle markanın mama portföyünde kısırlaştırılmış somonlu yetişkin kedi maması yer alıyor. Kısırlaştırılmış kedi mamasında protein oranı, yetişkin ve yavru kedi mamalarından daha yüksek olarak belirlenmiş. Bunun nedeni de kısırlaştırılmış olan kedilerin yüksek besin değerlerine ihtiyaçlarının bulunmasıdır. Ancak marka kısırlaştırılmış kedilerin sindirim sorunları yaşamaması gerektiğini düşünerek, yüksek besin değerinin kedilerin sindirim sistemlerine uygun olmasına özen göstermiş.

Pawpaw Kısırlaştırılmış Kedi Maması Analizi

Kısırlaştırılmış kediler için üretilen somonlu kedi maması %30 oranında protein içeriğine sahip. Böylelikle kedilerin tüketmeleri gereken yüksek besin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte. Bunun için mama içerisinde hayvansal protein ve somon proteini var. Ek olarak mısır yağı, balık yağı, vitamin, mineral ve buğday gibi besinlerle mama içeriği güçlendirilmiş durumda.

Kısırlaştırılmış olan kedilerde sindirim sorunu yaygın görüldüğü için mama içerisinde taurin 1800 mg olarak tercih edilmiş. Bu sayede kedinizin besin ihtiyacını sindirim hastalığına yakalanmadan karşılaması mümkün kılınmış. A, E, D ve C vitaminlerini bulunduran mamada, A vitamini oranı ise 20000 IU olarak bulunuyor. Böylelikle kedinizin kemiklerinin ve yumuşak dokularının korunması mümkün gözüküyor.

Pawpaw Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları Ve Kullanım Ömrü

Pawpaw somonlu kısırlaştırılmış kedi maması fiyat bilgisini sizler için araştırdım. Pawpaw kısırlaştırılmış kedi mamasının fiyatı şu an 51 TL’den başlıyor. Yetişkin ve yavru kediler için üretilmiş olan mamalarda olduğu gibi, miktar arttıkça fiyatta da artış görülüyor.

Kısırlaştırılmış kedi mamasının kullanım ömrü ise 1-2 yıl aralığında belirlenmiş. Ancak mamanın bozulmaması için paketi açılan mamayı kedinizin kısa sürede tüketmesi gerekiyor.

Pawpaw Kedi Maması Kullanıcı Yorumları

Mamayı sevimli dostunuz için ilk defa kullanacaksanız, Pawpaw kedi maması yorum araştırması yaparak müşterilerin alışverişleri sonrası düşüncelerini bilmek sizin açınızdan yol gösterici olacaktır. Bunun için inceleme yaparken, kullanıcı yorumlarına da göz attım ve size fikir verecek yorumları bir araya getirdim. Pawpaw kedi mamaları hakkında yapılan yorumlardan birkaçı;

 • Yavru kedim Pawpaw tavuklu yavru kedi mamasını bayıla bayıla yedi.
 • Kedilerim yetişkin kedi mamasını bayıla bayıla yediler.
 • Sokakta yaşayan kediler için Pawpaw yetişkin kedi maması siparişi verdim ve kısa sürede gelen mamayı kediler seve seve yediler.
 • Satın aldığım mamayı kedim tattı ancak beğenmedi.
 • Sokak kedilerim Pawpaw kedi mamasına bayıldılar. Ekonomik ürün sayesinde çok sayıda sokak kedisini kolaylıkla besleyebiliyorum.

Bu yorumlar alışveriş siteleri, online satış mağazaları, forumlar ve sosyal medya uygulamalarında yapılan çeşitli yorumları içeriyor. Geri kalan diğer olumlu ve olumsuz yorumları da okumanız sizler için yararlı olacak.

Sonuç

Sevimli kedi dostlarınız için Pawpaw kedi maması incelememin sonuna geldim. Yaptığım incelemede mamanın yavru, yetişkin ve kısırlaştırılmış olan kediler için uygun olduğunu gördüm diyebilirim rahatlıkla. Mamanın protein içeriğinin yüksek olması sayesinde, kedilerinizin besin ihtiyacını bu mama çeşitleriyle gidereceğinizi düşünüyorum.

Mamanın balıklı, tavuklu, kuzulu pirinçli ve somonlu olması kedinizin damak lezzetine uygun seçim yapmanızı kolaylaştıracak. Mama içerisinde taurinin gereken miktarda olması sayesinde sindirim sorunlarıyla (istisna bir durum yaşanmadıkça) karşılaşmayacaksınız. Ayrıca mamanın kullanım ömrünün uzun olması, büyük paketleri tercih ettiğiniz durumlarla güvenli şekilde kedilerinizin tüketimine yardımcı olacak.

Ekonomik segmentte üretilmiş olan Pawpaw kedi mamasını satın aldığınızda bütçenizi yormadan kedilerinizi besleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu mamaların ekonomik olması, evinizde beslediğiniz kediler dışında sokak kedilerine de beslenme konusunda yardım etmenizi mümkün kılacak.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂

3 YORUMLAR

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz