Sahte Gimcat Malt Ürünleri

Sahte Gimcat Malt ürünleri yakın zamanda piyasada sıklıkla görülmeye başladı. Bunun en önemli sebebi ise, evcil hayvan gıda ürünlerinin fiyatlarının son dönemde ciddi artış göstermesi. Evcil hayvan sahipleri de araştırmalarını yaparken, mecburen nerede daha uygun fiyat varsa oraya yöneliyorlar. Tam da bu noktada dolandırıcılar için fazlasıyla uygun bir kazanç kapısı ortaya çıkmış. Sahte Gimcat Malt ürünleri dosyasını açıyoruz, keyifli okumalar.

Sahte Gimcat Ürünleri Neden Piyasaya Sürüldü?

Ülkemiz özelinde neden bu ürünlerin sahtesi üretilmeye başlandığı hakkında kısaca bilgilendirme yapmak gerekli;

Gimcat (sitedeki incelemelerde de görebileceğiniz gibi) uluslararası anlamda kendini ispat etmiş bir marka. Dolayısı ile tercih sebebi haline geliyor. Gerek malt macunu olsun, gerek multivitaminler veya ödül mamaları olsun, çok sıklıkla tüketilen ve toplamda uzun vadede en çok mali yükü yaratan ürünler. Ülkemizde ise, önüne geçilemeyen bir şekilde düzenli olarak bu ürünlerin fiyatı zamlanıyor.

Ürünlerin zamlanmasının ardından, online satış kanallarındaki fiyatlarda da büyük bir rekabet oluşmaya başladı. Bu rekabet ortamında, doğal olarak ucuz fiyat veren satıcı müşterinin ilk tercihi konumuna geliyor.

Sahte Gimcat Ürünler

Yakın bir zamanda satın aldığım Gimcat malt macununun kutusunu açtığımda her şey olması gerektiği gibi görünüyordu. Fakat sürekli aynı üründen satın aldığım için göz aşinalığı oluştuğundan, dış kutuda ve tüpteki baskılarda olağandışı küçük detaylar gözüme çarptı. Açık konuşmak gerekirse; sahte olmasından ziyade, hatalı üretim sanarak iade ettim. Piyasa geneline göre uygun sayılabilecek bir rakama satın aldığım için sevinirken, ürünün sahte olabileceğine ihtimal veremedim.

Üründeki sahteciliğin ne kadar ileri seviyeye taşındığına ise bu hafta şahit oldum. Sahte Gimcat malt ürünleri dosyasını açmama sebep olan olay ise, yeni satın aldığım Gimcat Malt-Soft Extra Professional ürünü oldu.

Bu kez gelen ürünün içi ve dışı adeta başka firma üretmiş gibi tamamen farklıydı;

Hemen önce Gimcat’e, ardından Gimcat Türkiye distribütörü Şadanlar Pet Dış Ticaret firmasına ulaştım. Yaptığım araştırma, edindiğim bilgiler ve firmalardan aldığım yanıtlar ile birlikte, gelen bu ürünün tamamen orijinal olduğunu anladım. Ancak aynı zamanda, ülkemizdeki sahte Gimcat malt ürünleri dolandırıcılığı da tüm netliğiyle ortaya çıktı.

Gimcat Malt Sahtesi Nasıl Anlaşılır?

Orijinal ve sahte Gimcat malt ürünleri için aşağıdaki karşılaştırma görselleri üzerinden siz de satın aldığınız ürünün kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Gimcat Türkiye distribütörünün konu hakkında yayınladığı önemli bilgilendirme makalesini de okumak gerekiyor;

Değerli Hayvansever Dostlarımız,

Şadanlar Pet Dış Ticaret olarak ithal ettiğimiz, Gimcat Malt Soft Extra 100 gram kedi macununun ambalajının taklit edilerek orijinaline benzer bir ürün çıkartıldığını ve Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, n11 gibi pazar yerlerinde bir ya da birden fazla satıcı tarafından orijinal olmayan versiyonun satıldığı bilgisine ulaştık.

Yaptığımız incelemede orijinal olmayan ürünün herhangi bir Petshop ve Veteriner Kliniğinde satılmadığını, sadece belirtilen pazar yerlerinde Olimpia Concept, CattCheff, Petikopet, Kartalpet34, Ponypet, Sıfırpet,Classpet isimli satıcılarının sahte ürün sattığını tespit ettik.

Orijinal olmayan ürünlerin tüketicilerimize ulaşmaması için ilgili pazar yerlerinde sahte ürün satışını yapan satıcıların birçoğunun kapatılmasını sağladık ama aynı kişi olduğunu düşündüğümüz birkaç satıcı, farklı isimlerle yeni mağazalar açmaya ve Gimcat Malt Soft Extra 100 gram kedi macununun sahtesini satmaya devam ediyor. Biz konuyla ilgili hukuki süreci başlattık ve legal yoldan en kısa sürede ürünleri toplattırmak için gerekenleri yapıyoruz.

Özellikle Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, n11 ve benzeri pazaryerlerinden alışveriş yapan tüketicilerimize orijinal ve sahte ürün arasındaki farkları belirterek daha dikkatli olmaları yönünde uyarılarımızı yapmak istiyoruz. Fotoğraflarla iki ürün arasındaki farkları açıkladık. Ek olarak sahte ürün satışı yapan firmaların kargo ile birlikte fatura göndermediğini ve adres-iletişim bilgilerinin olmadığını tespit ettik. Sizlere pazar yerlerinden ürün satın aldığınız satıcıların; satıcı künyelerine, satıcı puanına ve satıcı yorumlarına mutlaka dikkat etmenizi; yeni açılan mağazalardan değil, her zaman ürün satın aldığınız eski, güvendiğiniz mağazalardan ürünlerimizi satın almanızı tavsiye ediyoruz.

(Kaynak: Şadanlar Pet Dış Ticaret resmi Instagram hesabı ve Gimcat Gimdog Türkiye Instagram hesabı)

Gimcat Malt Yeni Ambalajı

Distribütör firma Instagram hesapları üzerinden de yeni ambalajlı Gimcat malt ürününün duyurusunu gerçekleştirdi.

Gimcat Türkiye Distribütörü

Sahtecilikle mücadele anlamında elimizdeki en önemli kaynak, firmaların resmi iletişim kanalları oluyor. Özellikle yükseliş trendindeki sahte Gimcat malt ürünleri gibi durumlarda hem üretici, hem de resmi distribütörler memnuniyetle iletişime geçmeye çalışıyorlar.

Gimcat’in Türkiye distribütörü ise Şadanlar Pet Dış Ticaret isimli firma. Sosyal medyayı özenle kullanmalarının yanında, talep ve ihbarlarınıza da açıklar. Herhangi bir konuda kendilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Websiteleri ve Instagram adresleri online iletişim için kullanılabilir.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim. 🙂

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz