Yaş Kedi Maması Çeşitleri Ve Fiyatları Nelerdir?

Yaş kedi maması, kedilerin en çok sevdiği ve hayır diyemediği mama çeşidi olarak öne çıkıyor. Konserve kedi maması adıyla da bilinen bu mamaların beğenilmesinde özellikle içeriğinde bulunan taze et önemli rol oynuyor. Kedilerin doğadaki yaşamlarına uygun içerikler barındıran yaş mama çeşitleri, kedilerin yaratılışlarına uygun şekilde beslenmelerine destek oluyor. Ayrıca barındırdıkları nem oranı sayesinde de kedilerin günlük alması gereken su miktarını da sağlıyor.

Yaş kedi maması çeşitleri ve fiyatları da içeriklerinde bulunan taze et ve sebze içerikleri ile diğer mamalardan farklılık gösteriyor. Özellikle konserve kedi maması çeşitleri taze olarak tüketilebilmesi için daha küçük gramaj seçenekleri ile sunuluyor.

Yaş Kedi Maması Özellikleri Nelerdir?

Konserve mama çeşitleri diğer kuru mama çeşitlerine göre farklı ayrıntılar barındırıyor. Bundaki en büyük etken ise, yaş mamaların besin değerindeki detaylar. Kedi konserve mamaları ile ilgili özelliklere aşağıda yer verilmiştir:

 • Yaş kedi mamaları diğer mama çeşitlerine göre içeriğinde daha fazla taze et barındırdığından, yüksek oranda protein sağlıyor.
 • Konserve kedi mamaları omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bakımından diğer mama türlerine göre oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.
 • Konserve mamalardaki içerik oranlarında oldukça yüksek miktarda nem görülebiliyor. Bu sayede kedilerin günlük ihtiyaç duydukları suyu almasına yardımcı olmaktadır.
 • Yaş mamalardaki yağ oranı düşük içerik, kedilerin doğal yaşamlarındaki tükettiği ve onlara sağlık açısından değer katan ürünleri içeriyor.
 • Aynı zamanda kedi konserve mamaları içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller, kedilere yüksek enerji verir. Bu sayede de kedilerin günlük hayatlarında daha aktif ve enerjik olmalarını sağlar.

Yaş Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Yaş kedi maması içeriklerinde yer alan besin grupları ve üretim tekniklerine göre farklı çeşitlerde sunuluyor. Konserve kedi maması çeşitleri kedilerinizin ihtiyacına göre farklı şekillerde görülebiliyor. Bu sayede de kedilerin daha sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlıyor.

Özellikle ev içinde bulunan kedinizin beslenmesinde yapılacak hatalar bir çok hastalığa neden oluyor. Özel olarak üretilen yaş mama çeşitleri sayesinde, kedilerinizin ihtiyaç duyacakları besin değerlerine göre yemesine ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olursunuz. Aşağıda yer alan yaş mama çeşitleri arasından kedinize en uygun mama çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

 • Kedinizin iştah seviyesini artıracak besin çeşitleri arasında balık ön sırada yer alıyor. Ton balıklı konserve kedi maması çeşitleri kedilerin en beğendiği mama çeşitleri içerisindedir.
 • Kediler et obur hayvanlar arasında yer alıyor. Bu nedenle de yaş mama çeşitleri arasında dana eti ve sığır eti gibi kırmızı et içeren yaş mama çeşitleri bulunuyor.
 • Kedilerinizin yaşına göre özel içerikler ile beslenmesi gerekiyor. Bu nedenle kedi yaş mamalarının yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve kısırlaştırılmış kedi maması gibi farklı çeşitleri bulunuyor.
 • Kediler doğal yaşam ortamlarında üst seviye bir avcıdır. Kedi yaş mama çeşitleri arasında da kedilerin bu özelliklerini ön plana çıkartan av hayvanlı yaş mama çeşitleri bulunuyor.

Yaş Kedi Maması Fiyatları Ne Kadar?

Yaş kedi maması çeşitleri ve fiyatları farklı marka, modellere göre değişiklik gösteriyor. Aşağıda sizler için farklı marka kedi yaş maması fiyatlarını bulabilirsiniz:

 • Pro Plan kedi yaş maması fiyatları 20 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösteriyor.
 • Royal Canin konserve kedi maması fiyatları 20 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösteriyor.
 • Whiskas 400 gr konserve kedi maması ise 40 TL ile 60 TL arasında değişiyor.
 • N&D 80 gr konserve kedi maması çeşitleri 60 TL ile 80 TL arasında değişiyor.

Kediye Yaş Mama Zararlı Mı?

Kedinizin beslenmesi sırasında onun yaşına ve özel durumlarına uygun şekilde beslenmesi gerekiyor. Yaş kedi maması, kedilerin beslenmesinde onların ihtiyacı olan gerekli besin ögelerini almasına yardımcı olur.

Kedilerin de diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi, yaratılış özelliklerine uygun şekillerde beslenmeleri önemlidir. Bu nedenle de konserve mama kullanımında sürekli aynı şekilde devam edilmemesi gerekiyor. Kedilerin beslenmesinde yaş mama zararlı olmamakla birlikte, yedirme sıklığı bu noktada önem kazanıyor.

Yaş Mama Kaç Günde Bir Verilmeli?

Kedilerin beslenmesinde onların ihtiyacı olan besinleri içeren ürünleri tercih etmeniz, doğal ve sağlıklı bir gelişim sağlamalarına yardımcı olur. Ancak kedilerin uzun süre aynı şekilde beslenmesi dengeli bir yaşam sürmelerine engel oluyor.

Bu nedenle kedilerin beslenme düzenine en az 10 günde bir yaş mama eklenmelidir. Beslenme sırasında ne kadar mama verileceği konusunda veterinerinizin önerilerini dikkate almanız gerekiyor.

Marka seçimi için karar vermenize yardımcı olacak En İyi Yaş Kedi Mamaları inceleme listeme de göz atabilirsiniz.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz