BonaCibo Kedi Maması Yorum

Kediler için tercih edebileceğiniz pek çok kedi maması vardır. Bu markalar arasında seçim yapmanız, içerikler ve kalite gibi detaylar nedeniyle zor olabilir.

Bunun farkında olarak, kedileriniz için doğru mamayı bulmanızı sağlamak için kedi maması markaları arasında yer alan BonaCibo kedi maması incelemesi hazırladık.

Bu kedi maması hakkındaki bilgilere BonaCibo kedi maması yorum yazımızdan ulaşarak, mamayı tercih edip etmeme konusunda kararınızı verebilirsiniz.

BonaCibo Kedi Maması

BonaCibo, Çağatay Evcil Hayvan Mamaları A.Ş tarafından yavru ve yetişkin kediler için üretilen bir kedi maması markasıdır. Firma mamaların üretimini İzmir’de gerçekleştiriyor ve ürettiği farklı içeriklerle kedilere a la carte beslenme sağlamayı amaçlıyor. Mamalar sayesinde kedilerin bağışıklık sistemini koruyacak, enerjisini yükseltecek ve hareketliliğini kısıtlamayacak şekilde beslenme alışkanlığı kazanmalarını amaçlıyor.

BonaCibo Kitten Yavru Kedi Maması

BonaCibo kitten yavru kedi maması, markanın yavru kedi sahipleri için ürettiği bir mama çeşidi. 12 aya kadar olan yavru kediler için ideal olan bu mama kedilerin emzirme ve hamilelik döneminde de kullanabilecekleri mama olarak ifade ediliyor. Mama içeriğinde de yavru kedilerin hassas sindirim sistemini yormayacak maddeler yer alıyor.

BonaCibo Kitten Yavru Kedi Maması Analizi

BonaCibo kitten yavru kedi maması %18 yağ ve %38 protein olacak şekilde hazırlanmış bir mama. Mama içeriğinde ise hamsi unu, karides unu, bira mayası, baldo pirinç, rafine tavuk, kızılcık tozu, deniz yosunu ve hidrolize tavuk ciğeri yer alıyor.

Mama içeriğinde 2.600 mg oranında taurin bulunuyor ve taurin sayesinde sindirimin kusursuz şekilde sağlanması amaçlanmış. Taurin, kedi sağlığında önemli görevi olan aminoasitlerden birisi. Kediler Ve Taurin yazımızı inceleyerek, konu hakkında daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Ayrıca A, C, B1, E, B12 ve D3 vitaminleri sayesinde metabolizmanın hızlanması ve kedilerin enerjisinin yüksek olması amaçlanmış. Bunun için vitaminler ise mamada dengeli bir şekilde yer almış. Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerine mama içeriğinde yer verilerek kedilerin tüy ve deri sağlığının sağlanması da amaçlanmış.

BonaCibo Kitten Yavru Kedi Maması Fiyatları Ve Kullanım Ömrü

BonaCibo kitten yavru kedi maması fiyatları 64,50-109 TL aralığında değişiyor. Bu mamalar 1.5 kg, 2 kg ve 5 kg şeklinde satın alınabiliyor. Yavru kediler için bu mamanın kullanımı ise, kedinin 12 aylık olmasına kadar devam edebiliyor.

BonaCibo Adult Cat Yetişkin Kedi Maması

BonaCibo markasının yetişkin kediler için hazırlamış olduğu kedi maması BonaCibo adult cat olarak isimlendiriliyor. Bu kedi mamasında yağ ve protein dengesi yavru kedilere oranla daha düşük seviyede tercih edilmiş. Bu sayede kedilerin sağlıklı beslenme imkanı bulmaları amaçlanmış. Ayrıca düşük tahıllı olarak üretilen bu mama ile kedilerin kilo dengesinin sağlanmasının mümkün olacağı görülüyor.

BonaCibo Adult Cat Yetişkin Kedi Maması Analizi

BonaCibo adult cat yetişkin kedi maması %16 oranında yağ ve %36 oranında protein içeriyor. Yağ ve protein oranının dengeli şekilde kullanılmış olması sayesinde tüm ırklardaki kedilerin ideal kiloda olmasına bağlı olarak, uzun yaşam sürmesi mümkün gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra; bakır, biyotin, folik asit, selenyum, taurin ve manganez orantılı şekilde mama içerisinde yer alıyor. Mamada bulunan prebiyotik lifler sayesinde ise, kedilerin bağırsak sağlığı korunuyor. Bu lifler zararlı bakterilerin etkisini azaltırken yararlı bakterilerin artmasına yardımcı oluyor.

BonaCibo Adult Cat Yetişkin Kedi Maması Fiyatları Ve Kullanım Ömrü

BonaCibo adult cat yetişkin kedi maması fiyatları 99-300 TL arasında değişiyor. Mamanın ömrü ise, saklama koşullarına göre 4-24 ay arasında değişiyor.

BonaCibo Adult Cat Light – Sterilized Kedi Maması

BonaCibo adult cat light – sterilized kedi maması kısırlaştırılmış kediler için tercih edilebilecek bir mama türü. Kediniz kısırlaştırılmışsa, onun sağlıklı beslenmesi için mamayı tercih etmeniz mümkün ayrıca.

Bu mamanın kilo sorunu olan kediler için de uygun olduğu paket üzerinde belirtilmiş. Kediler için ihtiyaç duyulan besin değerlerinin tamamını içeren bu mama ile kilo kontrolü sağlanabilecek gibi görünüyor. Kediniz 7 yaş ve üzerinde ise bu mamayı tercih etmeniz de mümkün.

BonaCibo Adult Cat Light – Sterilized Kedi Maması Analizi

BonaCibo adult cat light sterilized kedi maması, %30 protein ve %12 yağ olacak şekilde hazırlanmış. Tüm kısırlaştırılmış kediler için tercih edilebilecek kedi maması; Omega 6, Omega 3, ham kül ve ham selüloz bileşenleri ile zenginleştirilmiş.

Omega yağları sayesinde kedilerinizin parlak ve sağlıklı tüylere sahip olması mümkün. Buna ek olarak, mama içerisinde bulunan taurin ile kedinizin göz sağlığını koruyabilirsiniz. Taurin aynı zamanda ileri yaşta veya kısırlaştırılmış olan kedinizin kalp ve sindirim sistemi sağlığını korumanıza da yardımcı olur.

B6, C, D3, B12, A, E, K3, B1 ve B2 vitaminleri ile zenginleştirilmiş olan mama, düşük tahıllı olması sayesinde kedinin sağlıklı ve ideal kiloda kalmasına yardımcı oluyor. Mamada mineral dengesinin olması, kedinin üriner sisteminin de sağlıklı olmasını sağlar.

BonaCibo Adult Cat Light – Sterilized Kedi Maması Fiyatları Ve Kullanım Ömrü

Kısırlaştırılmış, ileri yaştaki ve kilolu kediler için geliştirilmiş olan BonaCibo adult cat light sterilized kedi mamasının fiyatları 90-305 TL arasında görülüyor.

BonaCibo Kedi Maması Kullanıcı Yorumları

BonaCibo kedi maması kullanıcı yorumları, markaya ait mama türlerini tercih etmek için belirleyici oluyor. Yorumları incelediğinizde, hem olumlu hem de olumsuz yorumlar olduğunu görebilirsiniz. Yorumlar arasında “Mama gayet iyi. Kedim kısa sürede beğenerek tüketti” diyenler var. Ayrıca yetişkin kedi sahipleri tarafından “Mükemmel bir mama, oğlum severek yiyor ve fiyatı ucuz mamalar arasında bulunuyor” yorumları var.

Bonacibo kedi maması kullanıcı yorumları olumlu yorumlarla sınırlı kalmıyor ve mama hakkında olumsuz yorumlara da rastlayabiliyorsunuz. Bu yorumlar arasında kedilerinin mama kullanımı sonrasında tüy dökmeye başladığı ve ishal sorunlarıyla karşılaşıldığı şeklinde yorumlar bulunuyor. Ayrıca bazı yorumlarda kedinin mama sonrası kanlı idrar yaptığı da yer alıyor. Şunu da eklemek gerekli; bunun gibi durumları her zaman gıdaya bağlamak doğru olmayabilir. Olağan dışı bir gelişme farkettiğinizde soluğu veterinerde almanız, son derece kritik öneme sahip.

Sonuç

BonaCibo kedi maması için hazırladığımız analiz için bir sonuç eklemek istersek, şunları diyebiliriz;

BonaCibo kedi maması, kedinizin yetişkin, yavru, ileri yaş ve kısırlaştırılmış olmasına bağlı olarak farklı türlerde tercih edebileceğiniz çeşitliliğe sahip. Mama çeşitleri arasındaki farkları ise, kendi hazırladıkları kısa bir video ile net olarak anlatmışlar. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz;

Ayrıca fiyat açısından diğer mama markalarına oranla daha ekonomik görünüyor. Mamaları 1.5, 2 veya 5 kg şeklinde satın alarak ihtiyacınız boyunca kullanabilirsiniz.

BonaCibo’nun zengin mineral ve vitaminli olmasına ek olarak, düşük tahıllı olması sayesinde kedilerinizin sağlıklı beslenmesini sağlamanız mümkün. Ayrıca mama içerisinde yer alan tavuk ve hamsi gibi etlerin taze olarak tercih edilmesi sayesinde taze et isteyen kedileriniz için satın alabilirsiniz.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz