Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hediye Paketi İncelemesi

Pro Plan’ın ülkemizde çok ciddi bir kemik kitlesi var. Firma ise bu kitlenin sadakatinin farkında olsa gerek, ülkemize özel bir hediye seti oluşturmaya karar vermiş. Ben de bir süredir alışverişlerimde bu paketi yakalayıp, incelemesini yapmak istiyordum. En sonunda sete rastladım ve inceleme yazısını hazırladım.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hediye Paketinde Neler Var?

Paket, kısırlaştırılmış kedimiz için bütün mama ihtiyaçları düşünülerek oluşturulmuş. Aynı zamanda ek olarak, çok kullanışlı bir de mama ölçü kabı hediye edilmiş. Bu inceleme yazısında kuru mamanın incelemesini yapmayacağım, çünkü “En İyi Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları” listesinde detaylı olarak incelemiştim. Onun yerine sadece yaş mamanın hızlıca içerik incelemesini yapacağım.

Kutunun içeriğini detaylandıralım; kutudan bir adet Pro Plan Kısırlaştırılmış Somonlu Kedi Maması (1.5kg), üç adet Pro Plan Kısırlaştırılmış Yaş Kedi Maması (pouch formunda) ve yine Pro Plan’ın çeşitli mama türleri için gayet kullanışlı olan ölçü kabı çıkıyor.

Son olarak bir de el ilanına benzer, üç farklı kısırlaştırılmış kedi maması modelinin tanıtımı çıkıyor. Fakat kutunun üzerinde “Sterilized Kedi Rehberi” yazısını gördüğünüzde bahsedilen rehberden beklentiler ister istemez biraz yükseliyor. Hayalimde, içinde kısırlaştırılmış kedi ile yaşam nasıl olmalı veya beslenme düzenleri ile ilgili detaylı bilgiler içeren bir kitapçık hayal etmiştim kutuyu açarken.

Pro Plan Nutri Savour Sterilised

Kutunun içinden çıkan yaş mama, Nutri Savour serisinin kısırlaştırılmış kediler için olan yaş maması. Benim de en çok hoşuma giden yaş mama bu diyebilirim rahatlıkla. Çünkü uluslararası mama sektörüne baktığınızda, kısırlaştırılmış kedilere özel bir çok kuru mama görebiliyorsunuz ancak yaş mama üreten gerçekten bir elin parmağını geçmiyor. Bu sebepten, ülkemizde de rahatlıkla bulunabiliyor olması, Pro Plan’ın kısırlaştırılmış kediler için ürettiği yaş mamasını diğer yaş mamaların önüne geçiyor ister istemez.

Hızlıca mama içeriğine bir göz atmakta fayda var;

%9.9 değerindeki protein %4 oranındaki okyanus balıklarından geliyor. Buna ek olarak vitamin a, vitamin d ve vitamin e ile birlikte, taurin ile de vitamin birleşimi sağlanmış. %3.3 yağ oranı ise, genel değerlendirmeye göre oldukça standart bir seviyede. İçerik listesinin en sonunda yer alan “çeşitli şekerler” kısmı biraz düşündürüyor sadece. Hangi şekerler? Ne kadar? Hangi oranda? gibi soruların cevabını alabilseydik iyi olurdu.

Hediye paketindeki son güzel detay ise mama ölçeği;

Hem kedi, hem de köpekler için Pro Plan’ın ürettiği çeşitli mama türlerinin teker teker ölçüleri sıralanmış. Listelerden size uygun olan mamayı seçip, ona göre kolaylıkla gramaj ayarlamasını yapabilirsiniz.

Tam bu noktada çevremden çok duyduğum bir konuya da kısaca değinmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım hayvanlarına aldığı mamalarda, paketlerde verilen gramaj değerlerini dikkate almıyor. Şahsen o değerlerin önemli olduğunu düşünüp, kedileri tam o rakamlarda beslemeyi doğru buluyorum. Sonuçta oradaki hayvanın kilosuna uyarlanmış mama gramajlarının ciddi bir ar-ge çalışması sonucunda ulaşıldığını düşünüyorum. Bu çocukları benim gibi besleyenler için, pakette gelen bu ölçü kabı gayet güzel bir düşünce.

Miço bey bu yaş mamayı inanılmaz çok seviyor, fotoğraf çekimini bastı kokuyu alınca. Paketi farkettiğinde verdiği tepkiyi görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok 🙂 Kapanışı da onunla yapalım madem.

Bu hediye paketi piyasada ne sıklıkla bulunabiliyor, pek fikrim yok. Ben tamamen tesadüf eseri rastladım ve paket içeriğini çok merak ettiğim için görür görmez siparişini verdim. Zaten ikisi de hali hazırda kullandığımız mamalar olduğu için, içinden çıkan mama ölçü kabı ekstrası oldu siparişin. Eğer siz de bu mamalardan kullanıyor ve bu seti henüz almadıysanız kesinlikle tavsiye edebilirim. Aynı zamanda, bütün içeriği topladığınızda fiyat olarak tek tek almaya kıyasla çok daha uygun rakamlara geliyor.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz