Pro Plan’dan Yeni Ürün Serisi: “LiveClear”

Her ne kadar evlerimizdeki, sokaklarımızdaki kediler söz konusu olduğunda kendimizden verdiğimiz ödünlerin haddi hesabı olmasa da, bazı bünyelerde kedi tüyüne karşı alerji olabiliyor. Tedavi olma imkanımız tabii var ama yine de keyif kaçıran bir metabolizma olayı.

Kedi Tüyü Alerjisi Neden Olur?

Bilinenin aksine kedi tüyünün alerjik reaksiyona yol açmasının asıl sebebi tüyün kendisi değil, kedinin tükürüğünde ve tenindeki kurumuş deride yer alan proteinlerdir. Alerjik reaksiyona yatkın olan metabolizmalar, dışarıdan gelen yabancı organizmalara karşı çok hassastır. Bu metabolizmalar tüylerin üzerinde gelen tükürük kalıntıları veya kuru deri parçaları gibi zararsız bileşenleri düşman saldırısı olarak algılar. Alerjik reaksiyon baş gösterdiğinde ise, metabolizma tehlike olarak gördüğü bu yabancı maddelere saldırıyor olur. Hapşırık, öksürük veya göz yaşarması gibi semptomlar ise bu savaşın gözle görülebilen yan etkileridir.

Pro Plan’dan Devrim: “LiveClear”

Pro Plan’ın duyurduğu yeni mama serisi Liveclear, kedi tüyündeki alerjik reaksiyona sebep olan maddeleri mama kullanımının üçüncü haftasından itibaren %47 seviyesine kadar düşürdüğünü savunuyor. Mama sektöründeki alerjiyi önleyen ilk ürün serisi olarak tarihe geçen LiveClear, tanıtım videosunda ise detaylı bilgileri sağlamış;

Purina Pro Plan LiveClear Adult İncelemesi

Mamanın çalışma prensibi kısaca şöyle; Kedi tükürüğünde yer alan alerjen “Fel d 1” tüylerin üzerine bulaşır. Kedi LiveClear mamaya başladığında yumurtadan gelen anahtar protein bu alerjene bağlanarak, onu nötr hale getirir.

Mamanın somon, hindi, tavuklu olmak üzere üç aroması ve yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış olmak üzere de üç ayrı yaş versiyonu bulunuyor. İçerik listesine de bir göz atalım;

Canlı prebiyotikler ile sindirim ve bağışıklığın güçlendirilmesi amaçlanırken, omega 6 yağ asitleri ve a vitamini ile de tüy ve deri sağlığı desteklenmiş. Doğal prebiyotik lifler ise bağırsak florasındaki sağlıklı bakterileri çoğaltarak, sindirimin kolaylaşmasını sağlıyor.

%36 ham protein oldukça standartlarda bir oran. Kalsiyum %0,8 oranındayken, fosfor ise %0,8 değerinde ve bu da yine normal seviyelerde. Aynı zamanda vitamin a ile birlikte, vitamin e ve kolin eklenmiş olması dikkat çekici. Kolin bildiğiniz gibi hücrelerin ve sinir sisteminin sağlıklı işleyişini destekleyen besin maddelerinin başında geliyor.

Sonuç olarak, son dönemde farklı atılımlar yapmayı tercih etmeyen Pro Plan, duyurduğu LiveClear serisi ile gayet güzel bir yenilik getirmiş oldu sektöre. Mama haricinde, ayn görevi gören bir de sprey var ürün gamında. Fakat şu an için ben ülkemizde satışına rastlamadım. Bakalım ne zaman pet shopların raflarında yerini alacak.

Kedinizle beraber keyifli ve sağlıklı günler dilerim 🙂

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz